Jak vytvořit v panelákovém pokoji vlastní prostor dvěma dospívajícím chlapcům

Jeden pokoj, dvě děti… přesněji dva dospívající kluci. Rovnice, se kterou se musí popasovat nejeden rodič. My však víme, jak problém perfektně vyřešit i v panelákovém bytě tak, aby byli všichni spokojeni.

Zařízení společné ložnice pro pětičlennou rodinuZařízení společné ložnice pro pětičlennou rodinu
Šikovně vyřešený chlapecký pokoj, který bude růst spolu s jejím obyvatelemŠikovně vyřešený chlapecký pokoj, který bude růst spolu s jejím obyvatelem
Zadání

Prioritně šlo o to, dát místnosti „tvář“ . Jednotnou linii, která by na sebe navazovala; byla praktická a vizuálně ucelená. Investorka také trvala na tom, aby měl každý z jejích synů prostor pro kousek svého světa a také své soukromí. Důležité také bylo, aby místnost odrážela jejich zájmy, koníčky. Z praktické stránky bylo třeba zajistit komfortní a zdravé místo na spaní, odpočinek, ale také na plnění školních povinností.

Problémem byl vzhled

Dětskému pokoji zkrátka chyběla osobnost. Mamina Zuzana i její chlapci Jakub a Matúš cítili, že zařízení jim už nevyhovuje – ani vzhledově, ani dispozičně, ba ani spoustou odkládacích prostorů. Namísto dokupování dalších a dalších skříněk se rozhodli dětský pokoj vyřešit komplexně.

Kids bedroom with bunk wooden bed, teepee, stands, carpet frames and toys.

Řešení

Jelikož chlapci jsou ve věku, kdy se jejich potřeby a zájmy budou ještě přece jen trošku měnit, pokoj byl navržen tak, aby si v ní dnes mohli ještě hrát, ale také relaxovat při sledování filmů. Jedna z postelí skrývá dokonce ještě jednu výsuvnou postel (v šuplíku) pro případné prospání kamaráda. K základním, neutrálním barvám, šedé, bílé a tmavě modré mohou podle chuti dokombinovat jakoukoli další barvu, která dodá barevné osvěžení. Třeba žlutou, červenou, no a protože se věnují i ​​fotbalu, tak třeba i zelenou.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články