Výměnu okenní kliky zvládnete během chvíle svépomocí i vy

Pokazila se vám okenní nebo balkonová klika, a vy nevíte, jak ji vyměnit? Je to jednodušší, než si možná myslíte, stačí vědět, jak na to. Okenní i balkonová klika jsou mechanické části okna, díky nimž lze pohybovat s kováním a okno otevřít, zavřít, dát do polohy ventilace či mikro ventilace.

Je dobré vědět, že se klika mění, když je poškozená, prasklá, protáčí se nebo je ulomená. Jestliže vám nejde otevřít či zavřít okno nebo dveře, potíž bude zřejmě ve špatně seřízeném kování. Výměna kliky nepomůže. Povolat na pomoc budete muset odborníka, nebo si okno/dveře seřídit svépomocí.

Vyberte si správnou okenní kliku

Najít na trhu můžeme různé druhy okenních klik. K základním modelům patří okenní klika Victory značky Roto, u které si můžete vybrat z několika barev. Pro vyšší bezpečnost je dobré zvážit investici do kliky uzamykatelné, především pro balkonové nebo terasové dveře.

Střední cestou jsou okenní a balkonové kliky Hoppe. I tady si můžete vybrat z několika barev i několika tvarů. Opět zvažte příplatek za kliku se zámkem.

Další variantou jsou kliky na posuvná okna a dveře od firmy Sigenia.

Můžeme provést výměnu okenní kliky.

Pojďme si popsat, jak vyměnit během chvíle okenní kliku: Otočte krytku u staré kliky a odhalte upevňovací šrouby. Odšroubujte je a celou kliku vyjměte ven. Pak nasaďte novou kliku a vložte šrouby, které přišroubujete. Nakonec otočíme krytky na místo, čímž celá práce končí.

Nakupte náhradní díly u Správa oken s.r.o.

Náhradní díly na okna nebo žaluzie potřebuje občas každý z nás. Velkou nabídku nejrůznějšího zboží právě v tomto duchu nabízí společnost Správa oken s.r.o. z Prahy. Najdete zde i žaluzie, venkovní stínicí techniku, sítě proti hmyzu… Firma má 16 – ti letou tradici, ráda vám poradí, zboží odešle rychle.

Vyměňte okenní kliku rychle a snadno podle návodu výš. Budete jistě spokojeni.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články