Skleněné obklady za kuchyňskou linku

Moderní alternativou klasických keramických obkladů, ať už v kuchyni nebo v koupelně, jsou obklady vyrobeny ze skla. Ty nejenže interiéru nabízejí vysokoestetické provedení v podobě naprosto hladké plochy bez rušivých spár, ale zároveň praktické snadno údržbové řešení.

Skleněné obklady lze volit ve dvojitém provedení – originální řešení nabízí Grafosklo, pro které lze vybrat naprosto libovolný motiv, střídmější variantou jsou pak obklady jednobarevně lakovány.

Obklad kuchyňské stěny z grafoskla s geometrickým vzorem
Obklad z Grafoskla s geometrickým vzorem. Foto: J.A.P. Slovakia
„Jednobarevné obklady vznikají lakováním skleněné plochy z jedné strany. Na výběr je přitom téměř 2500 barevných odstínů, a to včetně 100 metalických. Jakýkoli odstín lze navíc doplnit efektem zlaté či stříbrné perleti,“ popisuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P. Slovakia, výrobce celoskleněných interiérových prvků, a pokračuje „naproti tomu obklady z Grafoskla vznikají tak, že se pod sklo zalaminuje speciální fólie s natištěným motivem, který lze vybírat nejen z naší výchozí nabídky, ale také z fotobanky Shutterstock, vlastního fotoarchivu nebo si motiv můžete dokonce sami navrhnout. Díky tomu můžete mít na zdi různé obrazy včetně fotek nebo motivy alternující klasický keramický obklad.“

Celoskleněné obklady se vyrábějí z kaleného skla, které vzniká technologií spočívající v zahřátí skla na teplotu přesahující 600 °C a následným prudkým ochlazením. „Po procesu kalení již nelze sklo dodatečně nijak mechanicky opracovávat. Z toho důvodu je třeba dbát na opravdu přesné zaměření prostoru, ideální až po usazení kuchyňských skříněk, protože zde hraje roli opravdu každý milimetr – kalené sklo už nijak nezkrátíte ani neobrousíte. Nezapomeňte přitom ani na případné otvory na vypínače a zásuvky či na otvory potřebné k ukotvení poliček,“ upozorňuje Petr Paksi.

kuchyňská linka s obkladem z lakovaného skla

Sklo za kuchyňskou linku se používá v tloušťce 4 až 6 milimetrů. Maximální možný rozměr obkladů z lakového skla bez napojení je 2 200 × 3 200 milimetrů, u Grafoskle je tento rozměr omezen velikostí fólie na 1 400 × 2 800 milimetrů.

Japandi style kitchen interior design. modern scandinavian apartment with furniture. 3d rendering background

Výhody obkladů ze skla

Díky hladkému povrchu a absenci jakýchkoli spár se skleněné obklady velmi snadno čistí – k jejich údržbě postačí běžná utěrka z mikrovlákna a mýdlová voda nebo klasický leštící prostředek na sklo. Jejich další nespornou předností je odolnost proti vlhkosti a vysokým teplotám. Díky tomu není třeba mít obavy ani z jejich umístění v kuchyni poblíž varné desky.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články