Dřevo a beton. Kombinace vhodná i pro ty, kteří nepodlehli kouzlu industriálu

Dřevo a beton. Něco na tom spojení je. Dřevo jako dar přírody a naproti němu silný triumf lidské vynalézavosti. Teplo a textura přírodních dřevěných prvků perfektně ladí s dramatičností šedého betonu.

Záleží na míře

Beton v interiéru u každého vyvolá jiné pocity. Pro někoho studený průmyslový design, pro jiného moderní a nadčasový. Jisté ovšem je, že dřevo beton změkčí, zútulní. Takže čím teplejší efekt chcete dosáhnout, tím více použijte dřeva. A naopak.

Ve zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)V zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)
Spojení minimalismu a industriálního stylu

Kombinace dřeva s betonem se našla zejména v minimalismu a industriálním stylu. Vždyť posuďte sami, dřevěná podlaha, betonová stěna, koňaková křesla, kovové konstrukce, toto spojení je předurčeno do loftových bytů. Ale několik prvků můžete hravě použít i v moderním interiéru jakéhokoli stylu. Třeba i tento betonem obložený krb s funkčním odkládacím prostorem na dřevo.

Dřevo a beton v interiéru. Jak na to?

Podlaha

Zvolíte-li betonovou podlahu, zjemněte strukturu dřevem na nábytku nebo na strop použijte dřevěné latě. Počítejte s tím, že betonová podlaha je chladná a pokud tam něco padne, často se rozbije. Jako výhodu vyzdvihneme trvanlivost a snadnou údržbu. V bytě či domě lze nahradit imitací, například linoleem či dlaždicemi.

Stěny

Asi nejčastěji se setkáváme s betonem na stropech, zástěnách či celých stěnách. V tomto případě je ideální, bude-li podlaha dřevěná. Teplé tóny podlahy dokonale harmonizují s chladnějším betonem. Nechte beton klidně neopracovaný. Brutální estetiku takové úpravy zjemní právě dřevěná podlaha.

Kuchyně

V kuchyni umístěte beton například na ostrůvek či kuchyňskou desku. Dřevo pak použijte buď přímo na dvířka kuchyňské linky, nebo jej doplňte v různých drobnostech.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články