Proč se vyplatí kvalitní jídelní stůl z masivu

Stůl je středobodem každé jídelny a mnohdy tím nejdůležitějším kouskem nábytku v celém domě. Pravidelně se u něj totiž schází celá rodina.

U časné snídaně se o něj můžete s důvěrou opřít, u nedělního rodinného oběda do něj můžete párkrát vesele udeřit, když někdo bude vyprávět dobrý vtip a o vánočních svátcích k němu bez ostychu pozvete i širší rodinu nebo přátele.

Jaký stůl je ale ten nejlepší? Z jakého materiálu má být vyroben, aby dlouho vydržel a působil vkusně v interiéru?

Jak by měl vypadat správný jídelní stůl

Vkus každého člověka je jiný, ale všichni se asi shodneme, že pokud je doma dostatek místa, k jídelnímu stolu by se měli pohodlně vejít minimálně všichni členové společné domácnosti a případně ještě návštěva. Stůl by tedy měl být dostatečně velký.

Dále pak stabilní, měl by vydržet každodenní zacházení, měl by se lehce udržovat a v neposlední řadě by se vám měl líbit. Jídelní stůl z masivu všechny tyto požadavky splňuje.

Masivní jídelní stůl

Nábytek z masivu má hned několik výhod. Má dlouhou životnost, hezky vypadá, je nadčasový, stabilní, v prostoru působí přirozeně, krásně voní a snadno se udržuje. Poslední zmíněné v případě jídelního stolu oceníte téměř na sto procent. Jídelní stůl je totiž každý den plný drobečků a kapek od omáček či kávy.

Dřevěné stoly však stačí otřít vlhkých hadrem, osušit a je hotovo. Na rozdíl od stolů ze skla, není třeba nic složitě leštit a hlídat případné šmouhy. Oproti skleněným stolům, které jsou navíc na dotyk nepříjemně studené, má dřevěný stůl ještě tu výhodu, že se nemusíte bát, že se rozbije.

Sklo může snadno prasknout a stůl je zničený, u dřevěných stolů drobné poškození vždy snadno opravíte a dřevo prostě přebrousíte.

Kombinace dřeva a kovu u masivních jídelních stolů

Velice oblíbený v současné době je industriální jídelní stůl, který je v mnoha případech kombinací dřevěné desky a kovových nohou. Kov se postará o zpevnění konstrukce stolu.

Díky tomu jsou stoly v industriálním stylu bytelné, stabilní, dlouho vydrží, a navíc působí velice vkusně, nadčasově a hodí se téměř do každého interiéru.

Krásně vypadá například deska stolu vyrobená z dubového či jasanového dřeva v kombinaci s pevnýma ocelovýma nohama. Navíc v případě potřeby lze kovové nohy nalakovat a libovolně barevně upravit podle zbytku interiéru. Jídelní stůl s kovovýma nohama je tak tou správnou volbou.

Jelikož jídelní stůl je obvykle v provozu každý den, doporučujeme, aby jeho deska byla vyrobena z tvrdého dřeva. Výborně může posloužit třeba jasan nebo dub. Dubové jídelní stoly působí velice přirozeně. Jejich deska je totiž plná suků, případně prasklinek.

Pokud patříte mezi milovníky kresby dřeva, je dub pro vás tou správnou volbou. Taktéž jasanové dřevo má krásnou kresbu a obsahuje méně suků. Jeho odstín je světlejší než odstín dubu. Chcete se podívat, jak vypadají poctivé jídelní stoly za masivu? Navštivte stránky rodinné firmy – Majstrstych.cz, která je vyrábí již řadu let. Od prvního návrhu až po finální stůl.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články