Kámen andělský, spjatý s mořským živlem

Akvamarín se obvykle vyskytuje v dutinách, žulových pegmatitech nebo v aluviálních ložiskách štěrku. Za typický modrý odstín je zodpovědná přítomnost oxidů železa.

Ačkoli už víme, akvamaríny ve skutečnosti vznikly i co jim vlastně dalo jejich působivé vzezření, nijak nám to nebrání v tom, abychom alespoň na chvíli uvěřili, že původ kamenů je zcela pohádkový a zaposlouchali se do četných legend.

O těchto minerálech se tak například říká, že pocházejí z pokladnice bájných mořských panen. Spojovány jsou i s bohem moře Neptunem. Ten podle římských bájí akvamarín získal, když ze šperkovnic sirén vypadl na břeh. Říká se rovněž, že samotný bůh k tomuto kameni měl zcela specifický vztah.

Dokonce se v některých kruzích i věř, že tento drahý kámen vám umožní zahlédnout svého strážného anděla, a to pomocí akvamarínového krystalu, který je nasměrován na sever.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články