Jak vybavit kancelář, tak abyste se v ní cítili dobře

V uklizeném a komfortně vybaveném prostoru se cítíme vždy lépe než v chaotickém prostředí. Existují typy lidí, kteří tvrdí, že jejich nepořádek je organizovaný, pokud patříte mezi ně, zkuste si přečíst následující článek o tom, jak může správný stůl, kancelářská židle, dostatek úložného prostoru nebo stolní lampa ovlivnit efektivitu vaší práce.

Kdo má židli, ten bydlí

K pohodlné práci neodmyslitelně patří pohodlná kancelářská židle. Měla by být ergonomicky tvarovaná, mír podpěrky pod rukama a být dostatečně vysoká, aby bylo možné opřít si při práci hlavu. Dalším přínosem židle je polohování opěradla, což uleví zádům při dlouhém sezení.

Polohovatelný stůl

U práce většina z nás sedí. Je však vědecky dokázáno, že je člověk při práci výkonnější a soustředěnější, pokud u ní čas od času stojí. O tom vypovídá i fakt, že mnoho lidí při důležitých telefonátech stojí nebo dokonce pochoduje. Pořiďte si prostorný stůl, u kterého nebude možné pouze sedět, ale po upravení výšky také stát.

Nezapomínejte na dobré osvětlení

Bez dobrého osvětlení by se nám pracovalo jen stěží. Stropní osvětlení je alfou omegou každé místnosti, takové světlo je však často velice intenzivní. Mnohem pohodlnější pro práci za stolem nám bude stolní lampa, která může mít mnoho benefitů.

Prvním z nich může být volitelná intenzita světla. Základním osvětlením je žluté světlo, to lze pomocí dotykových lamp ovládat od světla s největší intenzitou po nejslabší. Pokud bude potřeba číst nebo psát, lépe vám poslouží jasné světlo, avšak v případě, kdy budete vyřizovat mailovou korespondenci, využijete raději tlumenější světlo.

Velmi užitečné jsou také lampy s pohyblivým ramenem, díky kterému nastavíte lampu do výšky nad hlavou tak, aby světlo nezářilo přímo do očí a neobtěžovalo vás.

Nakonec je dobré vybírat lampy s větší základnou, čímž předejdete nechtěnému pádu lampy. Pokud vám ale lampa na stole překáží, není nic jednoduššího než si pořídit lampu, kterou je možné přichytit na poličku nad stůl. Ta vám zároveň poskytne dostatek úložného prostoru pro dokumenty, které zrovna nepotřebujete k práci. Čistý a uklizený pracovní stůl totiž vybízí k efektivní práci.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články