Do jakého stylu zařídit tmavý interiér, aby působil světleji?

S bytem, ​​který je orientován na severní stranu, nebo se mu prostě nedostává mnoho denního světla, toho moc neuděláme. Ale můžeme si alespoň pomoci správným zařízením a prosvětlit jej vizuálně. Redaktorka Kristýna radí, jak na to.

Na podzim se budu stěhovat do nového jednopokojového bytu s oddělenou kuchyní a ložnicí. Byt je orientován na severní stranu, ale protože cihlový dům má poměrně malá okna, světla je zde málo. Do jakého stylu byt zařídit, aby působil světlejší? Chci něco útulného. Zuzana, Krásno nad Kysucou

Významnou roli v tmavých místnostech hrají barvy. Nejen ty na stěnách, ale také na nábytku, čalounění a doplňcích. Jednoznačně proto u vás doma volte světlé a jasné odstíny. Bílá, šedá, modrá modrá, zelenkavá, mentolová, krémová nebo fialová prostor krásně rozjasní. Pokud více holdujete veselejším odstínem, nebraňte se jim, ale výhradně na doplňcích, ne velkoplošně.

Co se designu týče, doporučuji skandinávský nebo boho styl. V obou totiž hrají prim přírodní materiály. Co se nábytku a zařízení týče, zvolte hladké plochy a lehké materiály, světlé dřevo a nábytek na nožičkách. Velké odkládací prostory schovejte za zrcadlové dveře. Doporučuji také otevřené police, na oknech jen lehoučké bílé záclony bez vzoru, na stropě velká svítidla, obecně více zdrojů světla a také dekorativní zrcadla.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články