Boho, venkov a scandi. Trojice, které to v interiéru náramně ladí

Boho styl s prvky venkova a scandi. Chcete-li teplý a zajímavý interiér, nemáte rádi první plán a toužíte vytvořit osobitý a personalizovaný domov, budete jej milovat.

Dům stylistky s boho espritem a inspirací v příroděDům stylistky s boho espritem a inspirací v přírodě
Moderní byt: Bydlení ve skandinávském stylu bohoModerní byt: Bydlení ve skandinávském stylu boho
Základem je správný odstín

Co spojuje boho, venkov a scandi? Odpověď zní: jemná a světlá barva. Často to bývá béžová, ale můžete použít také bílou či jemnější odstíny šedé. V každém případě platí, že neutrálně laděné barvy interiér sjednotí do kompaktního celku. Pokud toužíte po měkkosti, v případě bílé nechoďte do čisté bílé, ale vsaďte na jemně zabarvený odstín této barvy. V případě šedé vězte, že pokud vyberete správně, může působit krásně jemně až sametově. Jednoduše na odstínu záleží. Béžová je ovšem sázka na jistotu, ta chladně nebude působit nikdy.

Solitéry jsou vítány!

Bavlník, pampa, různé větvičky či listy palmy dokážou zútulnit jakýkoli interiér. Tyto solitéry jsou skutečně vděčný prvek do kterékoli místnosti v bytě. Šup s nimi ik vám!

Na minimalismus zapomeňte

Boho v kombinaci s venkovem ascandi můžeme považovat za opak minimalismu. Tady se textiliemi nešetří. Záclony, polštáře, koberce krásně zateplí interiér. Zkuste si pohrát i se strukturou materiálů. V jedné barevné škále různá struktura dodá vašemu domovu zajímavý akcent.

Spojení starého a nového

Staré dobré časy si přeneste do svých moderních prostor. Právě spojení starého a nového přináší autentičnost, vzpomínky na prarodiče a atmosféru domova. Ať už probarvíte komodu po babičce, nebo najdete něco na blešáku, je-li to láska, směle to vystavte.

Botanika

Boho, venkov i scandi milují květiny. Jako všude, i tady platí vše s mírou. Co však dělat, když květiny prostě milujete? Jak tomu dát smysl? Pokud máte rádi souměrnost, použijte stejné druhy květin v různé velikosti nebo seskupte květiny se stejným odstínem listů. Pokud preferujete různorodost, variace květin zasaďte do květináčů stejného stylu. Boho stylu i scandi se velmi hodí květináče z různých druhů trav.

Naturální prvky

Pokud je vaším cílem útulnost, použijte co nejvíce materiálů z přírody. Lidé jsou její součástí, proto podvědomě s ní hledáme propojení. Nejpřirozeněji se cítíme, když jsme obklopeni naturálními materiály. Použijte dřevo, ideálně syrové, pouze nalakované matným lakem. Také můžete využít jakékoli trávy, ratan, korek – ladně se doplňují. Opatrnější buďte při výběru dřeva. Zde zvolte dva, maximálně tři odstíny. V každém případě ponechte povrchovou úpravu co nejvíce přirozenou.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články