22 tipů jak změnit interiér s malým i větším rozpočtem

Mít hezký, praktický a také nápaditý interiér už dávno není jen otázkou velkých peněz. Zajímavé prvky se totiž dají ušít na míru každému rozpočtu. Občas dokonce stačí jen popustit uzdu fantazii.

5 chytrých nápadů jak změnit kuchyni. Bez rekonstrukce5 chytrých nápadů jak změnit kuchyni. Bez rekonstrukce
Obývací pokoj

Do 200 €: Policová reforma

Výklenky a odskoky ve stěnách bytů, hlavně těch starších, nejsou ničím výjimečné. Najít jim vhodné využití nám přesto často dává zabrat. Vyplnit takový otvor dřevěnými policemi je vkusné, nadčasové a variabilní. Nejen se spoustou polic, ale také s jejich rozmístěním, materiálem, velikostí a hloubkou si můžete „hrát“ podle aktuálních potřeb. Díky vystaveným knihám, dekoracím, květinám nebo fotografiím tak můžete sezónně nebo podle nálady navodit v interiéru různou atmosféru.

Do 50 €: Efektní facelift

I stará vitrína či police může ožít díky jemnému, ale co se otázek jejího vzhledu týče, zásadnímu vylepšení. Samolepící fólie s vkusným vzorem stojí jen pár desítek eur, ale práce, kterou udělají, je často k nezaplacení. Pokud máte doma nábytek, který vás svým vzhledem nudí, vylepšete jej vlepením barevné či vzorované fólie do nitra. Neobanujete…

Do 700 €: Metamorfózy umění

Co takhle spojit krásně s užitečným? Ach, jen si to představte… Takový krásný solitér totiž v interiéru na sebe klidně převezme roli obrazového umění. Rozhodně jej však v rámci místnosti umístíte tak, aby se stal klenotem vystaveným na odiv.

Skříň Fleur, masivní mangové dřevo, lakovaný povrch, 140×76×30 cm,
19 990 Kč, Kare design
Do 800 €: Houpačka pro každý věk

Uvažuji, jestli existuje dítě, které by nemělo rádo houpání. No a protože jemné houpání v nás právě díky uspávání v maminčině náručí is odstupem let vyvolává příjemné pocity, pocit bezpečí a radosti, proč si ho nedopřát iv dospělosti? V současném obývacím pokoji houpačce tedy rozhodně patří místo.

Do 30 €: Variabilní použití

Naturálně laděný interiér svádí k hravosti a víceúčelovému využití jednotlivých prvků. Koš z mořské trávy poslouží k ukládání časopisů, dek, jako obal na květináč a klidně supluje i nástěnnou polici. Stejně tak žebřík můžete využít k odkládání knih, přehození přikrývek nebo zavěšení táhlých rostlin.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články